Jak kupować w second-handach?

Jak kupować w second-handach?

Wyprawa do lumpeksu to nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Trzeba nie tylko wiedzieć, gdzie, ale też jak szukać. Nie ma się jednak czym przejmować, to nie ciężkie do opanowania umiejętności czy wyszukane strategie, ale kilka przydatnych porad, które sprawdzą się dla początkujących i weteranów zakupów z drugiej ręki. Te kilka wskazówek pozwoli Ci uczynić swoją wyprawę do second-handu znacznie bardziej owocną!

Zastanów się, czego szukasz


W second-handzie można zupełnie przepaść. Dlatego wybierając się do niego, warto mieć przygotowaną listę rzeczy, których szukamy albo stylu, którego się trzymamy. Dzięki temu nie będziemy marnować czasu na przymierzanie odzieży, której i tak nie potrzebujemy czy na zastanawianie się, czy mamy coś, co do tej konkretnej sztuki będzie pasować. Ogromny wybór może nas po prostu przytłoczyć i zapomnimy zupełnie, po co przyszliśmy. Jeśli nie wiesz dokładnie, czego szukasz, dobrze jest na początku przygotować sobie trasę, po której będziesz poruszać się po sklepie, żeby nie marnować czasu na odnajdywanie się w przestrzeni.

Sprawdź kilka sklepów


Jeśli w pierwszym second-handzie, do którego weszłaś, nie znalazłaś tego, czego szukałaś, nie zniechęcaj się od razu. Być może w okolicy jest jeszcze jeden sklep z używaną odzieżą, w którym znajdziesz swoją wymarzoną perełkę. Przed wyruszeniem na wyprawę zakupową sprawdź koniecznie opinie dotyczące konkretnego lumpeksu. Internauci mają często wiele cennych uwag, którymi chętnie się z nami dzielą. Dzięki temu ominiesz sklepy, w których często zdarzają się zabrudzone lub zniszczone ubrania i nie natkniesz się na nieprzyjemną obsługę, czy ciasne przymierzalnie.

Sprawdzaj okazje


W sklepach typu second-hand bardzo często można natknąć się na promocje. Czasami zniżki sięgają nawet 80%! Dlatego warto sprawdzać social media takich miejsc (o ile oczywiście sklep prowadzi swoją stronę czy profil) albo pytać znajomych, którzy również odwiedzają takie miejsca. Możesz ewentualnie sama przejść się po sklepach, które lubisz najbardziej i popytać ekspedientki, czy nie szykuje się jakaś promocja. W ten sposób możesz taniej kupić nowy lub starszy towar i jednocześnie być na bieżąco ze wszystkimi okazjami na zaoszczędzenie drobiny gotówki.

Leave a Reply

Your email address will not be published.