Domowy manicure hybrydowy- jak go usunąć?

Domowy manicure hybrydowy- jak go usunąć?

Manicure hybrydowy podbija serca kobiet. Nic dziwnego, utrzymuje się dłużej, jest odporny na zmywanie oraz inne prace domowe. Do tego wygląda dużo lepiej, a intensywne i błyszczące kolory przyciągają coraz to więcej użytkowniczek.
Kiedyś taki sposób ozdobienia paznokci możliwy był tylko w salonie kosmetycznym. Teraz mamy możliwość wykonania zabiegu w domu. Istnieje wiele zestawów, które umożliwiają samodzielne nałożenie hybrydy. Najdroższa z całego zestawu jest lampa, ale to inwestycja, która służy na długo.

Co warto wiedzieć o zabiegu manicure hybrydowy?

Jednak, jest to zabieg, który wymaga od nas pewnych umiejętności a przede wszystkim wiedzy. Bo bez wiedzy możemy zniszczyć sobie nasze paznokcie i to trwale. Dlatego też pielęgnacja paznokci jest bardzo istotna.
Wiele kobiet popełnia największy błąd czyli usuwa lakier hybrydowy w najgorszy możliwy sposób, czyli zgryza, zrywa lub skubie, co powoduje zniszczenie, zerwanie wierzchniej warstwy paznokcia. Jeśli mamy pecha możemy zniszczyć sobie macierz i jest już to nieodwracalne.

Jeśli chcesz prawidłowo usunąć lakier hybrydowy wystarczy do tego pilnik, aceton oraz kilka wacików, oraz folia aluminiowa lub specjalne klipsy, ale one nie są konieczne i często są mniej skuteczne niż folia.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Pierwszym ważnym krokiem, o którym wiele kobie zapomina jest spiłowanie wierzchniej warstwy manikiuru hybrydowego. Lekko spiłowujemy przezroczysty top. Nie róbcie tego zbyt długo i zbyt mocno. Następnie na wacik, nie dużej wielkości wylewamy aceton, kładziemy na paznokieć. Następnie zawijamy w pasek foli aluminiowej. I tu wiele kobiet popełnia błąd, bo folia ma dwie różne strony. Błyszcząca strona chroni przed ciepłem a matowa je chłonie. Jeśli chcemy szybciej usunąć lakier hybrydowy zawijamy tak aby matowa strona była na zewnątrz. Trzymamy dobrze zawinięte paznokcie z wacikiem nasączonym aceton, kilka minut 3 do 4. Sprawdzamy czy lakier odchodzi od płytki paznokcia, podważcie radełkiem lub patyczkiem. Jeśli nie jeszcze raz moczymy waciki i trzymamy jeszcze parę chwil. Lakiery hybrydowe znanych, dobrych firm odchodzą już nawet po minucie, tego gorszej jakości często są oporne na aceton i trzeba je niestety spiłować co naraża nas na uszkodzenie płytki paznokcia, dlatego kupujcie lakiery sprawdzonych firm. W Internecie znajdziecie bardzo dużo opinii więc przed zakupami warto sprawdzić,
Milej zabawy i pięknych paznokci życzę,

Leave a Reply

Your email address will not be published.