Zestaw obowiązkowy dla perfekcyjnej pani domu

Home / Inne / Zestaw obowiązkowy dla perfekcyjnej pani domu
Zestaw obowiązkowy dla perfekcyjnej pani domu

Sprzątanie mieszkania może być prawdziwą zmorą, tym bardziej jeśli jesteśmy osobami pedantycznymi, które oczekują idealnego porządku. Wówczas na tę czynność musimy poświęcić zwykle sporo czasu oraz wysiłku, aby uzyskać zadowalający efekt. Aby nieco ułatwić sobie to zadanie, warto rozważyć zakup sprzętów, które sprawią, że sprzątanie będzie szybsze oraz przyjemniejsze.

Odkurzacz bezprzewodowy

Odkurzanie zwykle zajmuje sporo czasu zwłaszcza, jeśli mamy duże mieszkanie. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się odkurzacz bezprzewodowy w formie robota sprzątającego, który potrafi samodzielnie odkurzać daną powierzchnię bez naszego udziału. Robot sprzątający można zaprogramować na sprzątanie w konkretnym czasie, na przykład pod naszą nieobecność, w określonych godzinach w danym dniu. Jest to niezwykle wygodne i oszczędza mnóstwo czasu. Warto jednak pamiętać, że choć taki robot jest w stanie dotrzeć do wielu zakamarków naszego mieszkania, \to jednak zawsze znajdą się miejsca, których nie będzie on w stanie wysprzątać z uwagi na małą przestrzeń i brak możliwości dojazdu. Wówczas należy sobie pomóc odkurzaczem pionowym, ręcznym. Taki odkurzacz również może być bezprzewodowy, zasilany wbudowanym akumulatorem, którym możemy wygodnie sterować w każdym miejscu docierając do najdalszych zakamarków. Odkurzacz bezprzewodowy posiada baterię, która umożliwia zwykle godzinę pracy bez konieczności ładowania. Taki czas pracy posiadają na przykład odkurzacze Xiaomi, na przykład wersja MI Handheld Vacuum Cleaner 1C.

Myjka automatyczna do szyb

Kolejnym niezbędnym gadżetem każdej perfekcyjnej pani domu jest myjka automatyczna do szyb. To bardzo wygodne urządzenie, które jest w stanie umyć okna wewnątrz i na zewnątrz bez naszej pomocy. Naszym jedynym zadaniem jest umieszczenie myjki na szybie i upewnienie się, że przyssawki dobrze przylegają do powierzchni szkła, a następnie uruchomienie sprzętu. Myjka potrafi samodzielnie określić trasę mycia i precyzyjnie umyć całą powierzchnię. Taki gadżet docenią w szczególności osoby, w których mieszkaniu znajduje się wiele okien.

Mop automatyczny

Mycie podłóg to kolejna czynność, która zajmuje dużo czasu oraz wymaga wysiłku. Dlatego mop automatyczny będzie w tym przypadku świetnym wsparciem w czasie sprzątania. Jest to urządzenie wyglądem przypominające bezprzewodowy odkurzacz pionowy, natomiast jego funkcją jest mycie podłóg przy użyciu wody. Mop doskonale radzi sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami i pozostawia czystą, niemalże sterylną powierzchnię. Dodatkowo urządzenie posiada funkcję samooczyszczenia, więc zawsze jest gotowe do pracy. Mycie podłóg za pomocą takiego mopa jest dużo łatwiejsze, nie musimy bowiem mocno przyciskać myjki do podłogi i szorować zabrudzeń, gdyż urządzenie aktywnie mopuje ją i suszy. Z mopem automatycznym mycie podłóg okazuje się czynnością szybką, łatwą i przyjemną.

Wymienione wyżej gadżety to świetne wsparcie w codziennym utrzymaniu porządku w naszym mieszkaniu i z pewnością docenią je osoby, które lubią nieskazitelną czystość wokół siebie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.