Jak dobrze wybrać bieliznę sportową?

Home / Bielizna / Jak dobrze wybrać bieliznę sportową?
Jak dobrze wybrać bieliznę sportową?

Bielizna sportowa to element garderoby, który ma olbrzymie znaczenie w przypadku kobiet aktywnych fizycznie. Przy jej wyborze powinniśmy kierować się nie tylko jej wyglądem, ale przede wszystkim względami funkcjonalnymi. Dobrze dopasowana bielizna sportowa jest nie tylko gwarancją wygody, ale również wpływa na zdrowie naszych piersi. Dziś podpowiemy, jak dobrać odpowiednią bieliznę sportową, która spełni te wymagania.

Kupujemy biustonosz sportowy

Biustonosz sportowy pełni bardzo ważną funkcję, gdyż jego głównym zadaniem jest ochrona naszych piersi przed wstrząsami i przemieszczaniem się. Źle dopasowany stanik sportowy może powodować, że piersi będą ściśnięte bądź zbyt luźno ułożone, co niekorzystnie wpłynie na ich tkankę oraz na skórę. To z kolei może prowadzić do bólu, stanów zapalnych, a także powstania nieestetycznych rozstępów czy otarć.

Kupując biustonosz sportowy, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim trzeba dopasować odpowiedni jego rozmiar. Powinien on mieć nieco ciaśniejszy obwód niż stanik, który nosimy na co dzień, aby nie podnosił się do góry lub nie przesuwał w dół podczas różnego rodzaju ćwiczeń. Istotny jest również dobór odpowiedniej miseczki. Musi ona obejmować całą pierś i bardzo dobrze do niej przylegać. Niedopuszczalne jest natomiast kupowanie biustonosza sportowego, w którym piersi są mocno ściśnięte lub wystają poza krawędź miseczki, a także gdy są zbyt luźno ułożone.

Odpowiedni biustonosz sportowy powinien również posiadać regulowane ramiączka, które możemy wygodnie dopasować do naszych wymiarów. Dobrze jest wybrać stanik, który posiada ramiączka wykonane z miękkiego, niezbyt elastycznego materiału, by ten nie rozciągał się zbytnio podczas aktywności fizycznej. Dobrym rozwiązaniem jest wybór ramiączek krzyżujących się między łopatkami, gdyż te nie będą nas uwierały podczas ćwiczenia w leżeniu na plecach. Ostatnim kryterium, którym należy się kierować przy wyborze biustonosza sportowego, jest jakość materiału, z którego został on wykonany. Tkanina powinna być najwyższej klasy, przepuszczająca powietrze, przyjemna w dotyku i najlepiej hipoalergiczna.

Poszukując idealnego biustonosza sportowego warto przejrzeć oferty renomowanych marek bielizny, takich jak na przykład Triumph.

Kupujemy majtki sportowe

Kolejnym elementem sportowej garderoby są majtki. Nie są one tak bardzo ważne jak biustonosz sportowy, jednak warto wiedzieć, że również ich wybór będzie miał wpływ na nasz komfort i higienę. Przede wszystkim majtki sportowe powinny być bezszwowe, aby nie wbijały się w skórę podczas aktywności fizycznej. Ich krój powinien być dopasowany do naszej figury, a rozmiar idealnie odpowiadający naszym wymiarom. Zbyt ciasne luib zbyt luźne majtki będą powodowały bolesne otarcia, które nie tylko zmniejszą nasz komfort podczas ćwiczeń, ale mogą doprowadzić do stanów zapalnych, zwłaszcza w okolicy pachwin.

Majtki sportowe powinny być wykonane z oddychającej tkaniny, która pomaga odprowadzać pot na zewnątrz, chroniąc tym samym nasze ciało przed obecnością drobnoustrojów, dla których wilgoć jest idealnym środowiskiem do rozwoju.

Wybór odpowiedniej bielizny nie tylko zwiększy komfort podczas ćwiczeń, ale również wpłynie na naszą higienę oraz zdrowie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.