Implanty zębowe jako sposób na piękny uśmiech

Implanty zębowe jako sposób na piękny uśmiech

Każdy chciałby mieć piękny uśmiech jak z reklamy. Niestety życie nie jest takie proste i nie każdy rodzi się z idealnym uzębieniem. Niekiedy zdarzają się różnego rodzaju wypadki, które doprowadzają do utraty zębów. Obecnie stomatologia zapewnia możliwości zdobycia pełnego uzębienia, a to wszystko dzięki implantom zębowym.

Implanty zębowe

Implanty zębowe składają się z dwóch części. Pierwsza z nich jest niewidoczna i zastępuje korzenie zęba. Druga część implantu zębowego znajduje się na górze i jest doskonale widoczna, zastępuje ona widoczną część zęba. Wykonana jest z korony porcelanowej bądź ceramicznej. Sprawia to, że tak wykonany implant zębowy jest nie do odróżnienia od naturalnych zębów.

Taka metoda bardzo dobrze sprawdza się w sytuacji kiedy dochodzi do ubytku tylko jednego bądź kilku zębów. Wielu pacjentów w takiej sytuacji zapomina, który ząb jest naturalny, a który to implant zębowy.

Implantologia zastąpi protetykę

Obecnie coraz więcej dentystów specjalizuje się w tej metodzie ponieważ zdają sobie sprawę, że implanty zębowe to przyszłość w tej dziedzinie medycznej. Implantologia zastąpi nie praktyczną protetykę.

Zabieg podczas którego montuje się implanty zębowe w Gliwicach trwa około godziny. Może być także podzielone na dwa zabiegi. Pierwszy podczas którego montuje się ,,korzenie” i drugi kiedy montowana jest góra implantu zębowego. O tym jak będzie wyglądał zabieg wszczepienia implantu zębowego decyduje lekarz stomatolog.

Leave a Reply

Your email address will not be published.