Czym różnią się pieluchomajtki i majtki chłonne?

Czym różnią się pieluchomajtki i majtki chłonne?

Wybór właściwej bielizny chłonnej ma bardzo duże znaczenie dla osoby doświadczającej nietrzymania moczu. Czym różnią się pomiędzy sobą pieluchomajtki oraz majtki chłonne? Artykuł został napisany przy współpracy z chlonne24.pl.

Chłonność pieluchomajtek i majtek chłonnych

Zarówno pieluchomajtki, jak i majtki chłonne są wyrobami, które charakteryzują się wysoką chłonnością. Producenci oferują je w różnych stopniach chłonności dla osób ze średnią i ciężką inkontynencją.

Wobec tego pod tym względem majtki chłonne a pieluchomajtki dla dorosłych są wyrobami, które mogą zapewnić wysoki poziom komfortu przy znacznym nietrzymaniu moczu.

Pieluchomajtki i majtki chłonne – budowa i zakładanie

Różnice pomiędzy pieluchomajtkami a majtkami chłonnymi dotyczą ich budowy, co również przekłada się na sposób ich zakładania.

Pieluchomajtki mają budowę jak pieluszki i wyposażone są w paski z klejem, rzepy. Można spotkać się również z pytaniem – co lepsze pampersy czy pieluchomajtki dla dorosłych? Wyroby te mają taką samą budowę, dlatego ich nazwy często używane są zamiennie. Jak zakładać pieluchomajtki? Należy podłożyć je pod pośladki, a potem skleić za pomocą pasków.

Majtki chłonne mają inną budowę. Przypominają zwykłą bieliznę i mają elastyczny pas. Dzięki temu są łatwiejsze w zakładaniu przez osoby aktywne. Ze względu na swoją budowę są też dyskretniejsze.

Kiedy wybrać pieluchomajtki, a kiedy majtki chłonne?

Zatem, co lepsze pampersy czy pieluchomajtki dla dorosłych? Oba te rodzaje wyrobów cechują się wysoką chłonnością, jednak ze względu na różnice w budowie i sposobie zakładania mają one inne przeznaczenie.

Pieluchomajtki polecane są przede wszystkim dla osób leżących. Są wtedy łatwiejsze w zakładaniu od majtek chłonnych.

Z kolei majtki chłonne lepiej sprawdzają się u osób aktywnych, które mogą poruszać się same. Są wtedy wygodniejsze, dyskretniejsze, a przy tym mogą zapewnić ten sam poziom chłonności.

Leave a Reply

Your email address will not be published.